דיבורים מלב אל לב – “איך לבוא אל התכלית?”

רבינו שליט”א מורה לנו דרך חיים, את דרך האמת בה נלך, דרך של אור, דרך של עבודה שתביא לנו את התענוג הנכסף ביותר ‘להתענג על ה’ שהוא גדול כ”כ עד אשר אי אפשר להסבירו.
במילה אחת הדרך היא אמונה פשוטה – להאמין שהבורא מחיה אותי עכשיו פה, ובין אם זה ‘יעלו שמים’ בין אם זה ‘ירדו תהומות’ ח”ו הוא איתי.
אבל הרבי מזכיר לנו שהקב”ה לא סתם נותן פעמים של ‘ירדו תהומות’ אלא כי יש בהם מטרה, שאנחנו יכולים לבוא לקשר בורא חזק יותר דווקא מאלו הירידות ומהניסיונות שאנו מתנסים בהם בימי חיינו על האדמה.
קשר בורא זה דבר גדול! להאמין שכל פעולה שלי הקב”ה עושה את זה, זה הרי שלימות האדם, זה מביא לאדם שמחה וכל טוב, היות וליד הקב”ה יש רק שמחה ועונג והשפעות.
איך ה’ירדו תהומות’ יכול לקרב אותי? הנה האדם מטבעו הוא גאוותן, הגוף תמיד ימשוך אותנו להרגשת יישות ובעלות וכבוד, ואז מגיע ‘ירדו תהומות’ שמפרק לנו את האישיות שלנו ועושה אותנו אפס, וכאן האדם נשבר לרסיסי רסיסים.

הדרך היא אמונה פשוטה – להאמין שהבורא מחיה אותי עכשיו פה, ובין אם זה ‘יעלו שמים’ בין אם זה ‘ירדו תהומות’ ח”ו הוא איתי

תהום ~ אילוסטרציה

אבל דרך השיברון לא מביאה לכלום, היא רק מביאה חולאים ל”ע, וחוץ מזה שלא יכול להיות שהקב”ה ח”ו עושה רע לאדם.
אלא, דווקא מהמקום שאני רואה את השפל שלי, מהניסיון והירידה שאני רואה את עצמי בלי יכולת, ברגע הזה אני רואה שאני כלום, זה הזדמנות בשבילי לצעוק אל הבורא באמת ולבקש ממנו שיעזור לי, זה עוזר לי להכיר שאם אני כן מצליח במשהו זה לא אני זה הקב”ה.
בכח הירידה לתת לאדם את ההבנה הברורה שהוא אכן לא יכול, ואל תשבר מכך שאתה אפסי, אדרבה אם אתה כ”כ אפסי איך אתה עדין כן מחזיק מעמד, איך אתה כן יכול לעשות דברים סימן שיש לך תומך, סימן שהקב”ה איתך ועוזר לך, וזה הירידה מגלה לך איך שהקב”ה איתך, ועוזרת לך לבוא לאמונה.
הירידה מראה לי את האפסיות שלי, זה כואב, אבל זה יכול לבנות לי את הנפש, כי ע”י שאני מכיר את השפל שלי, אני זוכה להבין שכל מה שיש לי זה הקב”ה, וזה השמחה הכי גדולה, כי השמחה הכי גדולה היא לאדם שיודע שיש לו תומך.
והקשר בורא הזה, האמונה התמימה שאני מצידי לא יכול לעשות כלום, ולא יכול לעמוד בניסיונות, ואם אני כן עומד זה הקב”ה, האמונה שהקב”ה מחזיק אותי כי אני לא יכול, זה ‘להתענג על ה’ וזה תכלית האדם ושלימותו.
ולשם רבינו שליט”א מנווט אותנו, שכל הזמן נׅלחם עם היצר הרע שמנסה לשבור אותנו מזה שאנחנו כלום, להילחם איתו ולהכיר שאכן אנחנו כלום, ולהגיע מזה דווקא לקב”ה.
אבוא אל המלך אשר לא כדת – מן ה’שלא כדת’ אוכל לבוא אל המלך. (שפ”א)

5 4 דירוגים
דירוג פוסט
הירשם כמנוי
שלח לי אימייל
3 תגובות
הוותיק ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
תגובות מוטמעות
צפה בכל התגובות

המשיכו הלאה!
מוצלח מאוד!

חזק

תודה רבה!

המכתב היומי במייל

שקופית קודמת
שקופית הבאה